Start » O nas

O nas

Portal jest niekomercyjnym, kompetentnym źródłem informacji o zdrowiu. Jest tworzony przez pracowników naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Misją autorów jest stworzenie pomostu pomiędzy specjalistyczną wiedzą zawartą w publikacjach naukowych, a zapotrzebowaniem na informacje, które mogą poprawić jakość naszego życia. Celem istnienia portalu jest propagowanie rzetelnej wiedzy udokumentowanej badaniami naukowymi, a zwłaszcza:

  • Dostarczenie aktualnych informacji o witaminach i składnikach mineralnych
  • Promocja roślin znanych od tysiącleci, których cenne właściwości potwierdzają współczesne badania naukowe
  • Pokazanie prozdrowotnej roli warzyw i owoców, zwłaszcza owoców jagodowych
  • Pomoc w utrzymaniu zdrowia poprzez dostarczanie naukowej informacji o składnikach diety i zdrowym stylu życia

Autorzy publikacji to grupa entuzjastów nauki i techniki, którzy chcieliby żyć w zgodzie z naturą. Nie niszczyć środowiska, chronić je i szerzej korzystać ze skarbów natury: roślin jadalnych i leczniczych. O jakości i długości naszego życia decyduje czyste środowisko, jakość żywności, opieki medycznej oraz dostępność wiedzy. Rozumieją to dobrze naukowcy, ale fachowe informacje nie zawsze docierają do szerokich kręgów społecznych.

A więc, co jeść, aby być zdrowym? Czy potrzebne są suplementy diety? Kiedy sięgnąć po leki roślinne? Czego brakuje w diecie typowego Polaka, który kupuje żywność w supermarkecie? Nauka odpowiada na wiele z tych pytań. Naukowcy chcą się dzielić aktualną wiedzą ze wszystkimi ciekawymi, którzy zechcą odwiedzić nasze strony.

Informacje na tym portalu są zamieszczane wyłącznie w celach edukacyjnych. Nie jest naszą intencją zastępowanie profesjonalnej porady lekarza specjalisty. Nie bierzemy odpowiedzialności za wykorzystanie tych informacji niezgodnie z ich przeznaczeniem.

Poleć w swojej społeczności!